Masáže

Sportovní masáž

dokáže sportovce fyzicky a psychicky připravit k podání maximálního výkonu tím, že jej aktivizuje a povzbudí. Je dynamičtější, rychlejší a ráznější, masér při ní více využívá zejména tepací hmaty s tonizačním účinkem.

 

Thajská masáž

jedná se o metodiku práce s tělem spojující prvky akupresury a jógy. Masér postupně uvolní Vaše svaly, klouby, šlachy a chodidla a natáhne i Vaši páteř, neboť je napojena na všechny vnitřní orgány. Při thajské masáži se vyvíjí tlak pomocí palců, dlaní, loktů, kolenou a chodidel.

 

Dornova metoda – Breussova masáž

pomáhají velmi šetrným způsobem řešit potíže pohybového aparátu. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolestí v oblasti páteře a kloubů – kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Pomáhá při skolióze a úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím srovnává celkový postoj.

 

Tejpování / Kineziotejping

Taping či česky „tejping“ (odvozen z anglického výrazu „tape“ [:tejp:] – páska)  je již několik desítek let stará metoda, která pomocí speciálních nalepovacích pásek zajišťuje stabilitu a fixaci kloubů či svalů. Objevuje se prakticky dvojí použití – jako podpora a posílení stability poškozeného kloubu či prevence při nadměrném zatěžování.

 

Parafínový zábal (termoterapie)

Použití parafínu je jednou z forem pozitivní termoterapie, tedy léčby teplem. Termoterapie je léčebná procedura, při které je teplo do organismu přiváděno (termoterapie pozitivní), nebo je z organismu odváděno (termoterapie negativní).

 

Manuální lymfodrenáž

jedná se o terapeutickou techniku, při níž terapeut jemným tlakem ruky provádí konkrétní hmaty, které uvolní lymfu. Ta dále proudí z mezibuněčného prostoru přes kapiláry, mízní cévy a uzliny a následně je nasáta do krevního řečiště. Hlavní mízovod ústí do horní duté žíly v blízkosti srdce.

 

Masáž lávovými kameny

Použití parafínu je jednou z forem pozitivní termoterapie, tedy léčby teplem. Termoterapie je léčebná procedura, při které je teplo do organismu přiváděno (termoterapie pozitivní), nebo je z organismu odváděno (termoterapie negativní).

 

Reflexní masáž chodidel

Reflexní lymfatická masáž se provádí nejen na ploskách nohou. Jedinci citlivější na lechtivost nemusí mít obavy, protože masáž je velmi příjemná a na pohyby po chodidle si během několika minut zvyknete.


Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž (nebo jen Aroma masáž) je jemná a relaxační masáž. Pracuje se při ní podobně jako při aromaterapii s účinky různých vůní na organismus. Při masáži používáme na míru namíchané éterické oleje, s jejichž pomocí lze ovlivnit nejen stav mysli, nálady, ale také celkové zdraví klienta.

 

Reiki

Reiki je populární a efektivní forma přírodního léčení, dnes hojně rozšířená a oblíbená i u
nás. Slovo Reiki pochází z japonštiny a je odvozeno od japonského KI-energie a REI-vesmír/universum. Reiki tedy představuje vesmírnou životodárnou energii, která
prostupuje všechny bytosti a věci na světě.